Rybolov pod drobnohledem

26. prosince 2009 v 20:03 | K. |  TS2 Ročné obdobia

Rybolov pod drobnohledem

Jednou z nových činností, kterou mohou simíci provozovat s nástupem nového datadisku, je kromě zahradničení i rybolov. Ten se provozuje v klasickém jezírku, ale pozor - jezírko musí být dostatečně velké a také hluboké, v mělké louži se vám ryby neobjeví. Můžete si do něj klidně přidat obvyklé rostliny a zkrášlit ho novým vodotryskem, specielně určeným pro tato jezírka. Poznáte ho podle toho, že nikam jinam než právě do jezírka nepůjde postavit.


Při rybaření se, jako při jiných činnostech, dá získat talentový odznak, od bronzového po zlatý. Od toho, jak je váš rybář zdatný, se také odvozuje použitá návnada. Začátečníci loví na housenku, rybáři s bronzovým odznakem mají možnost lovit i na květolučskou střevli, stříbrným rybářům přibude do nabídky rohlíková kulička a získá-li váš simík zlatý odznak, má možnost lovit s rotační třpytkou. Získání zlatého odznaku samozřejmě trvá dost dlouho, a budete muset ulovit a sníst hodně ryb, než se vám to podaří... Samotný rybolov se zahájí prostým kliknutím na jezírko a příkazem lovit ryby na... a můžete si nebo nemůžete vybrat druh návnady. V průběhu rybolovu je i možnost jednotlivé návnady střídat, opětovným kliknutím na jezírko a příkazem změnit návnadu, je-li samozřejmě nějaká jiná na výběr.


Ryb jsou v podstatě tři druhy, okoun, duhový pstruh a sumec, a ke každému je ještě obří varianta, ze které má simík větší radost. Ulovené ryby se ukládají rybářovi do inventáře, a pokud je chce sníst, stačí kliknout na ledničku a k obědu či večeři si může připravit pro sebe nebo pro celou rodinu smaženého okouna, nadívaného pstruha nebo sumce na zelenině. Tato jídla jsou, jako ostatní jídla, připravovaná z čerstvých potravin daleko sytější, mají třpytky a dají se také uchovávat v lednici pro pozdější konzumaci. Pokud má simík v inventáři víc ryb, než je on či jeho rodina schopná zkonzumovat, je možné je samozřejmě i prodat a vylepšit si tak rodinný rozpočet. Zvláštním druhem úlovku je stará bota, kterou si simík také uloží do inventáře, a může si ji jednak pověsit na zeď, prodat, nebo si ji vylisovat v lisu na ovoce a vypít, což ovšem nedoporučuji, simík potom zešílí.


Rybařit je možné v kterémkoliv ročním období, dokonce i v zimě, pokud ještě nezamrzne nebo už rozmrzne jezírko. Na ulovenou rybu, vyndáte-li ji simíkovi z inventáře a položíte na zem, přilákáte zaručeně tučňáka, ale to už jsem psala jinde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.